Poland Prize to program grantowy, którego celem jest zachęcenie zagranicznych startupów do prowadzenia biznesu w Polsce poprzez udzielanie im wsparcia na poszczególnych etapach rozwoju. Akcelerator Poland Prize Idea Global powstał, aby kreować korzystne warunki do rozwoju młodych firm w polskim ekosystemie startupowym. Dofinansowanie przydzielane w ramach Poland Prize może umożliwić młodym biznesom rozpoczęcie działalności i przyspieszyć późniejszy rozwój firmy. Jest to temat bardzo bliski naszej agencji kreatywnej, dlatego z przyjemnością podjęliśmy współpracę związaną z projektem.

 

Strona internetowa

Projektując landing page kierowaliśmy się podstawową funkcją jaką ma spełniać strona, czyli faktem, że powinna ona zachęcać przedstawicieli startupów do zgłaszania swoich projektów do programu. W tym celu postawiliśmy na przejrzystą stylistykę i przystępny charakter informacji przedstawianych na stronie. W zwięzły sposób zaprezentowaliśmy zarówno korzyści, jak i poszczególne kroki uczestnictwa w programie.

 

PolandPrize logo

Strona utrzymana jest w bardzo konkretnej stylistyce, nawiązującej do kosmosu i astronautyki. Jako że droga startupowca kojarzy nam się z bardzo innowacyjnymi projektami, które często wybiegają daleko w przyszłość, a także z sięganiem do gwiazd i wyspecjalizowaną technologią, motyw kosmosu idealnie wpasował się w ideę programu Poland Prize. Nawiązujące do niego graficzne elementy zostały płynnie wplecione w poszczególne moduły na stronie.

 

Startupowca przedstawiliśmy w roli astronauty, który przechodzi kolejno całą ścieżkę inkubacji. Zaprezentowaliśmy ją w kilku krokach, które zostały przedstawione graficznie z wykorzystaniem przedmiotów biurowych oraz planet. Motyw marzeń i ambicji zderza się tutaj z pracą koncepcyjną i projektową. Dzięki wykorzystanym animacjom, moduł ten ma przyciągać uwagę odbiorcy – podobnie jak ruchomy header na początku strony.

 

 

Szablony postów

Dla projektu Poland Prize jako Huge Voice zaprojektowaliśmy również szablony postów na social media, które nawiązują do stylistyki zastosowanej na stronie. Dzięki temu całość projektu charakteryzuje się przejrzystością i spójnością.

 

PolandPrize posty social media
PolandPrize posty social media 2
PolandPrize strona internetowa